60:71
(PREBOR B)

Žižkov uhájil domácí palubovku

Publikováno: 2. 2. 2018 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

Nevídaně bouřlivá atmosféra zavládla čtvrtečním večerem v Žižkovské Sokolovně. Junioři v předehrávce 3. kola finálové skupiny ligy do devatenácti let porazili BK SLUNETA Ústí nad Labem rozdílem 12 bodů.

Sokol Žižkov – BK SLUNETA Ústí n. L 77:65 (21:11 37:36 59:53)

Úvod první čtvrtiny patřil jednoznačně hostím, kteří trefili hned 3 střely ze střední vzdálenosti přes ruce žižkovských obránců. Za domácí otevřel skóre na druhé straně hostující kadet Tomáš Čurda. Domácí, i přes třetí letošní vzájemný střet se SLUNETOU, zaskočeni aktivitou a tlakem hostí jen těžko nacházeli otevřené střely z pozic a bez kombinací se pouštěli do převážně neúspěšných zakončení. Ve 3. minutě na tabuli svítilo skóre 2–8 ve prospěch Slunety a nervózní Žižkov uklidnili až dvě slepené trojky Viktora Těleckého a Olivera Kulenoviće. Od 5. minuty skórovali hosté už jen z trestných hodů zatímco si domácí vypracovali několik dobře volených střel včetně buzzer-beateru, který upravil na 21:11.

Ve druhé čtvrtině byla jednoznačně lepší SLUNETA, která ovládla čtvrtinu poměrem 16:25. Za hosty byl v této části aktivní Sedlák, který zaznamenal hned 8 bodů. Poločasové skóre 37:36 napovídalo dramatický vývoj.

Třetí čtvrtina se nesla v duchu přetahování se o každý bod, Ústí odskočilo během 4 minut na rozdíl 8 bodů, což bylo ale jejich nejvyšší vedení. Do závěrečné desetiminutovky se šlo za stavu 59:53 ve prospěch domácích, kteří několika nájezdy a přesnými tříbodovými střelami rozhodli o osudu utkání.

Body: Tělecký 20, Chytil 13, Kulenović 13, Škvařil 8, Folprech 7, Machálek 7, Čurda 4, Pokorný 3, Chválny 2