odehraná utkání

HOME - GUEST
TJ KOSIRE B - SOKOL ZIZKOV B - TESLA
76:73
(PREBOR A)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV F - BASKETBALOVA SKOLA - TYGRI PRAHA
77:75
(3.TRIDA)
HOME - GUEST
SOKOL KBELY B - SOKOL ZIZKOV
78:52
(PREBOR U15)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - BASKET SLOVANKA
10:112
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - USK PRAHA
17:90
(PREBOR U11 DIVKY)

Zhodnocení přípravy kadetů na sezónu 2013/14

Publikováno: 3. 10. 2013 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U17
Zhodnocení přípravy kadetů na sezónu 2013/14

Příprava na další sezónu je již celá za námi a tady je menší shrnutí našeho téměř měsíčního snažení…

Letní soustředění kadetů začalo v pondělí 19.srpna v Praze na atletickém oválu sportovního areálu Pražačka. Kadeti pod vedením jejich nového kondičního trenéra Jana Hrabíka (taktéž kondiční trénér Slovanky MB, hrající ŽBL)  absolvovali týden dopoledních tréninků zaměřených především na silový rozvoj, výbušnost, výskok a dynamiku pohybů. Odpolední program v hale byl vyhrazen individuálním herním činnostem jednotlivce. Následoval tradiční týden přípravy společně s juniory U19 v Kostelci nad Černými Lesy, kde kadeti pilovali především týmový herní projev. Příprava nadále pokračovala v září tréninky v žižkovské sokolovně a několika turnaji a „přáteláky“.

Na turnaji SGP – Sokol Grand Prix v Klatovech 6.-8.září skončili kadeti na 6.místě poté co dokázali herně přehrát pouze dva týmy pražské Sparty. Změřili síly s extraligovými družstvy Sokola Písek a TJ Loko Plzní, s kterou se podařilo hrát poměrně vyrovnané tři čtvrtiny. Naše nová posila na postu rozehrávače Jakub Hubáček se i přes poměrně špatné umístění našeho týmu dostal do All-star pětky turnaje.

V sobotu 14.9. se kadeti zúčastnili jednodenního turnaje v Mladé Boleslavy, kde skočili 2. za domácím týmem hrající dorosteneckou ligu juniorů. Úroveň turnaje ovšem nebyla taková, se kterou mají kadeti ambice se měřit.

Třetí zářijový víkend věnovali kadeti opět basketbalu a to na turnaji o pohár města Chomutov. I přes zúžený hráčský kádr jsme byli schopni dosáhnout poměrně dobrých výsledků. Poté co jsme v pátek zaskočili domácí tým a v sobotu sehráli vyrovnané utkání s Slavojem Litoměřice (-9), jsme se vraceli domů s pocitem, že strávit sezónu v krajském přeboru Středních Čech nejspíš nebude ono.

Potvrdil to i přátelský zápas s družstvem BC Kolín, který nás porazil na kvalifikaci v Karviné několik měsíců zpět. I přes velké množství zranění, nemocí a absencí. Jsme v šesti hráčích dokázali Kolín zdolat.

Zpráva, která přišla 5 dní do startu soutěží (liga i KP STČ), že tým BK Lions JH nemá dostatečný počet hráčů pro odehrání sezóny tedy potěšila jak hráče tak trenéry i vedení oddílu. Místo v lize se po uvolnění zaplnilo právě týmem Sokola Žižkov a nezbývá než popřát týmu hodně zdaru do další sezóny, která začíná již tuto sobotu 5.října, kdy Sokol Žižkov hostí tým BK Klatovy od 18:00.