odehraná utkání

HOME - GUEST
TJ KOSIRE B - SOKOL ZIZKOV B - TESLA
76:73
(PREBOR A)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV F - BASKETBALOVA SKOLA - TYGRI PRAHA
77:75
(3.TRIDA)
HOME - GUEST
SOKOL KBELY B - SOKOL ZIZKOV
78:52
(PREBOR U15)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - BASKET SLOVANKA
10:112
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - USK PRAHA
17:90
(PREBOR U11 DIVKY)

Základní část Přeboru A skončila. Jak si vedly týmy Žižkova - 2.část

Publikováno: 7. 4. 2016 | Autor: Jakub Eichler | Kategorie: Muži Falcons

Druhým článkem pokračujeme v rekapitulaci letošní sezony týmů Žižkova v přeboru A. Nyní se zaměříme na tým „D“, který si zvolil již před lety přízvisko Falcons a letos odehrál svou druhou sezonu v nejvyšší pražské soutěži.

Falkoni povzbuzeni týdenní přípravou v zázemí severočeského Turnova vlétli do sezony výbornými výkony. Na úvod sice nestačili na neoblíbeného soupeře Medicínu a v rámci těžkého losu na začátku soutěže nestačili ani na nejlepší tým ze Žižkova – Teslu, ale jinak dobrou obranou a vylepšenou střelbou z dálky sbírali cenné výhry včetně skalpu USK Praha na Folimance. Falcons tam předvedli větší zkušenosti nasbírané těžkými zápasy z minulých let a ustáli vyhecovaný zápas, který přetavili ve výhru 52:70.

Tým se po celou první polovinu soutěže pohyboval mezi šestým a třetím místem za suverénní dvojicí Tesla Žižkov, USK Praha a před Vánočními svátky držel právě třetí postupovou pozici. V lednu ještě celek složený z bývalých hráčů z elitních pražských klubů své zápasy zvládl a přiblížil se druhé příčce (za zmínku stojí hlavně sladká výhra na Sokole Pražském košem v poslední sekundě Martina Mastného), ale pak se nakupili zranění hráči, přišly odjezdy do zahraničí a absence dostatečného počtu hráčů na trénincích se projevila i ve výsledcích.

Se štěstím vydřené výhry nad posledními Počernicemi a druhým USK a dvě porážky po špatných výkonech s týmem Košířů a rivalem z Modřan znamenaly místo posunu na druhou příčku pád na místo páté a čtvrtfinále právě s celkem TJ Košíře „B“. To začne ve středu ve 20:15 v hale ZŠ Petřiny-Jih.

Tým, který tradičně nemá žádného tradičního střelce, který by dával přes dvacet bodů, měl nakonec čtyři hráče, kteří průměrně dávali dvouciferný počet bodů na utkání. Hlavním lídrem byl Ondra Velenský s 15 body a větší střeleckou měrou přispívala ještě trojice Ondra Hübner, David Mastný a Jakub Eichler.

Falkoni měli nakonec druhý nejlepší útok soutěže s více než 75 body na zápas, který byl hlavně v první polovině soutěže podpořený trojkovou střelbou v níž se tři hráči týmu dostali do nejlepší pětice ligy a obrana byla pátá v soutěži s 67 obdrženými body na utkání.

I Falkonům se daří postupně zapracovávat hráče z dorosteneckých kategorií, když se stabilním členem kádru stal Honza Hubáček a v menších rolích se na hřiště dostali i Kuba Hubáček, Jonáš Fuksa, Tomáš Tax a Dan Vimmr.