odehraná utkání

HOME - GUEST
TJ KOSIRE B - SOKOL ZIZKOV B - TESLA
76:73
(PREBOR A)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV F - BASKETBALOVA SKOLA - TYGRI PRAHA
77:75
(3.TRIDA)
HOME - GUEST
SOKOL KBELY B - SOKOL ZIZKOV
78:52
(PREBOR U15)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - BASKET SLOVANKA
10:112
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - USK PRAHA
17:90
(PREBOR U11 DIVKY)

U19 postupují!

Publikováno: 17. 12. 2017 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19
U19 postupují!

 Žižkováci mají postup do finálové skupiny zajištěn. 

Přesně dvě kola před koncem mají naši junioři zajištěn postup do finálové skupiny dorostenecké ligy. Do této skupiny postupují vždy dvě nejlépe umístěná družstva po základní části ze tří základních skupin.

Ze skupiny A má kromě Žižkováků zajištěn postup Ústecká Sluneta, která v základní skupině padla pouze jedinkrát a právě na palubovce Sokola Žižkov poměrem 70:49. V odvetném utkání v Ústí nad Labem se předvedli lépe domácí a Žižkov po utrápeném výkonu podlehl 57:35.

Ve skupině B je dvě kola před koncem už také rozhodnuto. Do finálové skupiny vlétne BC Kolín, který skupinu zatím vládne bez ztráty jediného utkání. Jeho dominanci potvrzuje i průměrný počet dosažených bodů na utkání, který činí 93,1 vstřelených bodů. Mladí, ale draví Medvědi drtí zápas od zápasu své soupeře v průměru o 30 bodů a určitě budou chtít na základní skupinu svými výsledky navázat. Druhým postupujícím jsou Královští Sokoli (Hradec Králové), kteří dvě kola před koncem mají na svém kontě pouze dvě prohraná utkání.

Ve východní skupině C před posledními dvěma koly ještě není rozhodnuto o druhém postupujícím. Tím prvním je NH Ostrava, která po 12. kolech ztratila pouze jeden bod v utkání s Jiskrou Kyjov. Právě Kyjov si to v posledních dvou kolech na dálku rozdá s rezervou extraligové Ostravy Snakes. V současnosti mají oba týmy stejnou bilanci 9 vítězství a 3 porážky. Los je v tomto případě nakloněn spíše na stranu Jiskry, která hraje sice na palubovkách Nového Jičína a Zlína, ale obě tyto družstva se momentálně nachází na posledních dvou místech skupiny C. Hadi z Ostravy hrají poslední dvě kola na palubovkách BK Opava a výše zmiňovanou NH.

 

Složení finálové skupiny: BK Sluneta Ústí n. L, Sokol Žižkov, BC Kolín, Královští Sokoli, NH Ostrava a jeden z dvojice Jiskra Kyjov – Snakes Ostrava „B“.

 

 

 finalova-skupina