(PREBOR U17)

U19 nakročili v playout správným směrem

Publikováno: 20. 3. 2016 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

Sokol Žižkov sehrál s BK Tábor dvě vyrovnaná utkání.

V sobotním utkání měli Žižkováci problém sami se sebou. Tým sužovaný zraněními a neadekvátními omluvenkami donutil trenéry sáhnout po posilách z družstva U17B (Spilka, Palatinus) a netrénující rezervě (Kidun). V utkáních o záchranu soutěže by k něčemu takovému rozhodně docházet nemělo a sobotní start naznačoval, že jsou si toho hráči dobře vědomi. Nesoustředěný výkon a chyby především na obranné polovině a na doskoku stály náš tým v poločase šestibodové manko. Poprvé v sezóně naše poločasová porada nakopla tým k famóznímu obratu. Hráči si uvědomili, že pokud nechtějí dobývat soupeřovu zónovou obranu je potřeba hrát rychle dopředu a úvodních 6min. 3/4 jsme ovládli šňůrou 22:4. Po timeoutu domácí opět zapnuli a během 3min byli zpět na dostřel. Vyrovnaný souboj přinesla i 4/4, kdy se hráčům Tábora podařilo srovnat. Utkání však do svých rukou vzal Adam Barták, který nejprve střelou z pole zvýšil na 69:71 a po soupeřově ztrátě, s klaksonem oznamujícím konec utkání, trefil svou šestou trojku v sezóně a potvrdil vítězství pro Sokol Žižkov.

Nedělní odveta se nesla ve velmi podobném duchu jako předchozího dne. Obě družstva se po celé utkání držela na dostřel a nepřipustila žádný výrazný bodový rozdíl. Když jsme hráli spolu a nesobecky soupeře jsme přehrávali kombinační hrou a dobrým pohybem (opět proti zónové obraně). Když se v závěru utkání do protiútoku jako správný Sokol proletěl Dan Vimmr jako by napumpoval domácím novou krev do žil. Vítězství pojistil Kuba Hubáček  dobře mířenou střelou z 45° a domácí borci se mohli radovat podruhé za víkend.