Publikováno: 6. 10. 2013 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U17

SOKOL ŽIŽKOV – BK KLATOVY

66:60 (12:21 29:37 51:44)

SOKOL ŽIŽKOV – TIGERS Č.BUDĚJOVICE

59:72 (18:19 38:40 46:58)

Náš tým kadetů nastoupil v sobotu k prvnímu zápasu soutěže bez podpory dvou hráčů základní rotace Nigrina a Fuksy. Po už tradičním startu téměř každého utkání obsahujícím obvykle 2 až 3 chyby ze zbrklosti (ztráta + koš s faulem) jsme dlouho soupeře nechávali dělat si s námi na hřišti co se mu zlíbí. Absolutní výpadek jak obranného tak útočného doskoku měl za násladek to, že krom narůstajícího rozdílu ve skóre (až 18bodů) se náš útok zpomalil na minimum a za první poločas jsme na hřišti měli přesně jednoho hráče (Tax), který chtěl hrát. Zbytek týmu působil více než pasivně. Kvůli rotaci menšího počtu hráčů jsme přešli na zónovou obranu, získali pár míčů po soupeřových nepřesných přihrávkách a dali pár jednoduchých košů, většinou po protiútoku 1na0 či 2na1. Bodový rozdíl se tenčil a zápas rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme ovládli 22:7.

Týmový výkon v nedělním utkání byl v podstatě stejný jako ten o den dříve. Kadeti se znovu přesvědčili o tom, že pokud je v zápase potřeba stáhnout 10ti a více bodové manko 2× až 3× během celého zápasu, stojí to víc než dost sil, které nám právě v poslední čtvrtině chyběly. Nebýt několika nepřesných střel a nedaných „šoupáků“ jsme mohli zápas dotáhnout přinejmenším do vyrovnané koncovky. Excelentní výkon obou rozhodčích (Heinrich, Vávrová) pozvedl celý zápas na zcela jinou úroveň, než na kterou jsme v zápasech DL zvyklí.