odehraná utkání

HOME - GUEST
TJ KOSIRE B - SOKOL ZIZKOV B - TESLA
76:73
(PREBOR A)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV F - BASKETBALOVA SKOLA - TYGRI PRAHA
77:75
(3.TRIDA)
HOME - GUEST
SOKOL KBELY B - SOKOL ZIZKOV
78:52
(PREBOR U15)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - BASKET SLOVANKA
10:112
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - USK PRAHA
17:90
(PREBOR U11 DIVKY)

U13 zahájili přípravu na novou sezonu

Publikováno: 3. 9. 2016 | Autor: Jakub Eichler | Kategorie: U13
U13 zahájili přípravu na novou sezonu

Rodící se tým starších minižáků absolvoval první společnou akci, kterou bylo minulém týdnu soustředění v severočeských Lounech. Osmnáctičlenný kádr absolvoval dvoufázové tréninky proložené teambuildingovými akcemi a přátelskými zápasy. 

Pro spoustu účastníků soustředění to byla v jejich basketbalové kariéře první akce podobného ražení a proto trenéři družstva Ondřej Velenský a Jakub Eichler teprve učili kluky režim soustředění a náležitosti, které letní příprava obnáší.

Po ranním budíčku krátce po sedmé hodině následoval krátký výběh a protažení, po kterém se teprve mohli chlapci vrhnout na snídani a obsadit v hotelové restauraci švédské stoly. Snídani následoval krátký odpočinek a do oběda byl program jasný. Buď hala nebo atletický ovál v krásném areálu ZŠ Přemyslovců. Na oběd to měli kluci přece jen trochu dál, do restaurace Stromovka, ale vše si vynahradili velkými porcemi a perfektním servisem.

Polední klid znamenal hlavně v prvních dnech běhání mezi pokoji a hry se spoluhráči, jak ale týden postupoval, projevila se na hráčích únava a ke konci soustředění už o poledním klidu leželi jak hráči, tak trenéři. Big grin

Odpolední program se odvíjel od dopoledního, takže znovu šlo o atletický ovál nebo přípravu v hale s míčem. Aby týden nebyl jednotvárný, zkusili si kluci spoustu dalších sportů jako je softbal, fotbal, vybíjená a nechyběla ani gymnastická průprava v rámci kotoulů a šplhu po tyči. Na závěr tréninků vždy patřilo krátké posilování s vlastním tělem a strečink.

Z odpoledního tréninku se pravidelně chodilo rovnou na večeři a poté zpátky na ubytovnu. Pokud nebyl jiný program, obsadili kluci jeden z pokojů a na projektoru sledovali například finále olympijského turnaje v Riu v basketbalu, výuková videa hvězdných hráčů dob minulých i současných nebo zábavné filmy se sportovní tématikou (Space Jam nebo Kokosy na sněhu). Kluci byli brzy v posteli a další den všechno nanovo.

Protože se mohli těšit z přízně počasí, vyrazili minižáci ukázat svá těla i na místní koupaliště, které příchod budoucích hvězd basketbalového nebe nijak nerozhodil.

V Lounech se odehrály také dvě přátelská utkání s místním výběrem trenéra Jakuba Hnátka. Žižkováci sice v obou zápasech podlehli, ale o výsledek vlastně vůbec nešlo a klukům dobře ukázaly, kde je nejvíc tlačí bota.

Na závěr bychom chtěli jako celý tým poděkovat Jakubu Hnátkovi a Martinovi Jakešovi z BA Louny za bezproblémovou organizaci soustředění.