Sokolské ligové derby ovládl Vyšehrad

Publikováno: 14. 12. 2015 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

Během uplynulého víkendu čekala juniory bitva s „kolegy“ od řeky.

I přes značně odlišné postavení obou celků v tabulce ukázala bitva dvou pražských Sokolů skutečné derby.

Do sobotního utkání na půdě Vyšehradské sokolovny jsme nastoupili s chutí soupeře zaskočit agresivní obranou a organizovaným útokem. Aktivněji jsme začali my, hráli jsme rychle a jednoduše do koše, kdy se soupeři nedařilo zastavit našeho centra Fuksu. Na obranné polovině jsme fungovali na 100%, ale přesto se soupeři první čtyři útoky podařilo trefit střelu za 3 body přes ruku našeho obránce po perfektní obranné rotaci naší základní pětky. Druhá čtvrtina pouze překlopila vedení na stranu domácích a skóre 37:36 naznačovalo dramatický vývoj. Utkání rozhodla z našeho pohledu už klasicky 3/4, kdy domácí odskočili na 13 bodové vedení, které Žižkováci dokázali upravit jen kosmeticky.

Domácí odveta v Sokolovně pod Vítkovem se nesla v duchu lítého boje o každý koš na obou stranách. Na konci úvodní části poslal trojkou do vedení domácí tým Honza Konvalinka ve snaze zvednout hlavy svých spoluhráčů. Bohužel druhá část byla komplet v režii hostí. Nekomunikace a neproměňování trestných hodů mělo za následek odskočení hostí na 8mi bodové vedení v poločase. Jenže po přestávce se karty znovu obrátili a Žižkov se dostal opět do vedení především díky sólo akcím našeho kapitána a Tomáše Taxe, kteří vzali bodovou odpovědnost v této čtvrtině na sebe. Vzhledem k těsnému rozdílu jsme v poslední části točili už jen 6 hráčů a hosté dokázali na naší palubovce zvítězit především díky zkušenostem.

Tímto vstupují junioři do druhé poloviny sezóny 15/16, kde už není prostor pro zaváhání.