odehraná utkání

HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV E - SOKOL VYSEHRAD B
73:64
(PREBOR B)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV B - TESLA - VSTJ MEDICINA A
73:71
(PREBOR A)
HOME - GUEST
BK SLAVOJ PRAHA - SOKOL ZIZKOV F
51:64
(3.TRIDA)
HOME - GUEST
SOKOL MOTOL A - ZIZKOV FALCONS C
65:79
(PREBOR A)
HOME - GUEST
BK KUNRATICE DDM PRAHA 10 - SOKOL ZIZKOV
53:56
(PREBOR U17)

Skončila základní část Přeboru A. Jak si vedly týmy Žižkova?

Publikováno: 5. 4. 2016 | Autor: Jakub Eichler | Kategorie: Muži 1872

Skončila nám základní část nejvyšší pražské soutěže mužů Přeboru A. V následujících článcích si zrekapitulujeme, jak si vedly jednotlivé týmy ze Žižkova v letošní sezoně. Začneme Sokolem Žižkov „C“ 1872, který na poslední chvíli unikl ze sestupových vod a udržel soutěž i pro příští sezonu. 

Na první výhru čekali svěřenci Radka Hušáka až do šestého kola, kdy vyzráli na nejhorší tým soutěže Horní Počernice na jejich palubovce. Poté však i přes lepší výkony porážky přibývaly a po několika těsných porážkách zdolali až ve třináctém kole doma nečekaně Sokol Pražský. V té době už však celku ležel nůž na krku v podobně velké možnosti neudržení soutěže.

Výkony však měly stále stoupající tendenci a navíc přišla klíčová výhra v 16. kole na palubovce Meteoru. I v oslabené sestavě a šesti hráčích zde Céčko zvítězilo a navíc poměrem 77:69 čímž získali výhodu ve vzájemných zápasech, neboť domácí utkání ztratili jen 69:70. Když pak v následujícím kole přišla domácí povinná výhra nad Počernicemi, přeskočili Žižkováci v tabulce právě Meteor.

Když pak hráči Meteoru nevyužili šanci zvítězit na Motole, kde po vyrovnaném průběhu podlehli o pět bodů, dopadly všechny závěrečné výsledky podle předpokladů a i třetí tým ze Žižkova bude pokračovat v další sezoně v přeboru A.

Největší oporou týmu byl Ondra Duka, který se solidní úspěšností střelby a velkým množstvím trestných hodů dostal do čela celkové tabulky střelců soutěže s průměrem 31 bodů na utkání. Na druhou půlku sezony se k týmu připojil bývalý reprezentant a dlouholetý profesionální hráč Ondřej Starosta, který svému celku pomohl ve čtyřech utkáních solidními výkony. Pozitivem sezony bylo také zapojení hráčů z dorosteneckých kategorií v čele s Lukášem Rencem, který se stal platným hráčem týmu.