odehraná utkání

HOME - GUEST
TJ KOSIRE B - SOKOL ZIZKOV B - TESLA
76:73
(PREBOR A)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV F - BASKETBALOVA SKOLA - TYGRI PRAHA
77:75
(3.TRIDA)
HOME - GUEST
SOKOL KBELY B - SOKOL ZIZKOV
78:52
(PREBOR U15)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - BASKET SLOVANKA
10:112
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - USK PRAHA
17:90
(PREBOR U11 DIVKY)

Skončila základní část Přeboru A. Jak si vedly týmy Žižkova? 3.část

Publikováno: 10. 4. 2016 | Autor: Jakub Eichler | Kategorie: Muži Tesla

Na závěr naší rekapitulace si shrneme sezonu nejúspěšnějšího týmu Žižkova v přeboru A, Tesly. Tým kolem Davida Douši našel během celého roku přemožitele jen čtyřikrát a je největším favoritem i před nadcházejícími vyřazovacími boji. 

Tesla měla v úvodu sezony na programu hned těžké zápasy a hlavně výhry ve druhém kole (doma s Falcons) a třetím kole (venku na USK) musel favorit vydřít ve vyrovnaných koncovkách. Poté Žižkováci jistě vítězili a drželi bez problémů první příčku tabulky až do první prohry ve 14. kole, kdy doma nestačili o jediný bod na ligové veterány z USK.

Hned o dvě kola později přišla domácí porážka od Košíř a v závěru sezony pak nastalo menší vypuštění, když museli skousnout dvě jasné porážky a to na Julisce od Stavebky a doma od Medicíny. I tak ale kvůli zaváhání ostatních týmu Tesla v klidu udržela první příčku tabulky a ve čtvrtfinále playoff vyzve Modřany. Kluci z Fénixu se budou pokoušet o zázrak a stát se může všechno, ale jasným favoritem bude Žižkov.

Tesla se opírala v sezoně hlavně o bodový příspěvek zpod koše od pivotů, když nejlepším střelcem týmu byl osmý střelec ligy David Douša s téměř sedmnácti body na utkání a druhým střelcem byl Roman Šimmr s 13 body.

 Do týmu se v průběhu sezony nepodařilo zapracovat žádného dorostence, snad se situace změní v nadcházejících letech.