odehraná utkání

HOME - GUEST
TJ KOSIRE B - SOKOL ZIZKOV B - TESLA
76:73
(PREBOR A)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV F - BASKETBALOVA SKOLA - TYGRI PRAHA
77:75
(3.TRIDA)
HOME - GUEST
SOKOL KBELY B - SOKOL ZIZKOV
78:52
(PREBOR U15)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - BASKET SLOVANKA
10:112
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - USK PRAHA
17:90
(PREBOR U11 DIVKY)

Poslední utkání sezóny a kvalifikační týden

Publikováno: 14. 5. 2017 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: Muži Tesla U11 U19

Třetí květnový týden nabídne třem družstvům našeho klubu poslední utkání sezóny 2016 a zároveň odstartuje sezónu nadcházející. 

Jako první do boje nastoupí „B“ tým mužů TESLA, který už v úterý změří síly s družstvem bývalých elitních hráčů klubu USK Praha v čele s Marianem Přibylem ve finále Pražského přeboru. TESLA vede nad soupeřem momentálně 1–0 na vzájemná utkání a pomyslný „mečbol“ je tedy na její straně. V případě úterní prohry svede rozhodující bitvu o dva dny déle ve čtvrtek 18.května na domácí palubovce. Vítěz tohoto finále bude držitelem titulu přeborník Prahy a družstvo také získá možnost postupu do celostátní 2. ligy mužů, kterou ovšem nemusí využít – poslední družstvo, které této možnosti využilo, bylo družstvo Sokol Kbely v sezóně 2013/14. Ve finále narazilo právě na tým USK Praha, který finálovou sérii sice ovládl 2–0, nicméně se rozhodl nepostoupit a tím pádem získalo postupové právo právě družstvo ze Kbel.

 Ve středu 17. května se naše partnerská ZŠ Lupáčova účastní kvalifikace o postup do druhého ročníku juniorské NBA ligy. Své síly změří Žižkováci s družstvy ZŠ Kuncova, Nového Porgu a ZŠ a MŠ Ohradní.

Sobota 20. května bude patřit kvalifikaci o dorosteneckou ligu juniorů. Sokol Žižkov se od 9:00 představí na domácí palubovce proti celkům SŠK Slaný a od 18:00 proti severočeské akademii z Roudnice nad Labem. Vítěz této tříčlenné skupiny přímo postoupí do DL U19 v sezóně 2017/18. Družstva na druhém a třetím místě čeká 2. kolo kvalifikace.