odehraná utkání

HOME - GUEST
BC WIZARDS DDM P10 - SOKOL ZIZKOV
70:59
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - HB BASKET PRAHA
3:73
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
BA SPARTA - SOKOL ZIZKOV
69:35
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV E - ARITMA PRAHA
74:75
(PREBOR B)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV B - TESLA - SOKOL ZIZKOV D
112:81
(PREBOR A)

Kuba Eichler o NBA...

Publikováno: 28. 3. 2018 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U11 U12
Kuba Eichler o NBA...

Trenér kategorií našeho klubu Jakub Eichler vyrazil na začátku března na krátkou dovolenou do Spojených států amerických a v rámci desetidenního cestování shlédl i tři zápasy NBA. Mohl tak zblízka pozorovat některé z nejlepších basketbalistů celého světa.

 

Vidět zápas NBA bylo od malička mým snem. Když se objevila akce na letenky do Los Angeles, tak nebylo co řešit a kupoval jsem. Těch deset dnů si budu pamatovat asi navždycky,“ říká Jakub, který pracuje v PR týmu České basketbalové federace.

 Řekl o celém výletu:

 Přiletěli jsme s přítelkyní Ančou šestého března večer do Los Angeles, půjčili si auto a hned ráno jsme vyrazili po slavné pobřežní dálnici Pacific Coast Highway do San Francisca. Výlet zabral celý den a do San Francisca jsme se dostali až ve čtvrtek ráno. Večer jsme shlédli první basketbalový zápas a následující dva dny prozkoumávali město od starých tramvají, přes zavřenou věznici Alcatraz po most Golden Gate Bridge. V neděli jsme se vydali zpět do Los Angeles, a ještě večer viděli další basketbal tentokrát v LA. Od pondělí až do čtvrtka jsme trávili čas v Los Angeles mezi Venice Beach, Beverley Hills, Hollywoodem a spoustou dalších míst, mezitím jsme v úterý shlédli třetí basketbalový zápas.

 O utkání Warriors – Spurs:

Výběr zápasů, které se hodily do našeho termínu letenek, byl parádní. V San Franciscu nebo teda spíše ve vedlejším Oaklandu, kde je umístěna hala, hrají šampioni NBA z loňského roku Golden State Warriors. V sestavě jednoho z nejlepších týmů historie nechybí superhvězdy jako Stephen Curry, Kevin Durant, Klay Thompson nebo Draymond Green. Warriors hráli proti San Antoniu Spurs, kterým sice chyběla zraněná největší hvězda Kawhi Leonard, ale hraje za ně LaMarcus Aldridge, Pau Gasol, Tony Parker nebo Manu Ginóbili a trénuje je kouč reprezentace USA Gregg Popovich. Bohužel pro nás si můj oblíbený rozehrávač Stephen Curry udělal hned v úvodu zápasu výron kotníku a odstoupil, ale Kevin Durant se blýskl 37 body a domácí Golden State vyhráli 110:107 v napínavé koncovce.

O utkání Lakers – Cavaliers

Na druhý zápas našeho programu jsem se těšil asi ze všeho nejvíc. Lakers jsou od dětství mým oblíbeným týmem a vždy jsem si přál vidět naživo jejich zápas. O to víc, když hrají proti Clevelandu, za který hraje zřejmě druhý nejlepší basketbalista všech dob LeBron James. Tentokrát nám tolik nepřálo štěstí s vyrovnaností, když Lakers soupeře přejeli a zvítězili 127:113. Tenhle zápas však měl ještě jednu třešničku na dortu, a to, že jsem získal novinářskou akreditaci, která mi dovolila se před utkáním pohybovat okolo hřiště a po něm v šatnách a moci se hráčů zeptat na otázky. Zblízka jsem tak mohl vidět nejen LeBrona Jamese, ale i Isaiaha Thomase, Juliuse Randlea a spoustu dalších. Pobíhal jsem po šatnách jako dítě v hračkářství.

O utkání Lakers – Nuggets

I na zápas Lakers s Denverem jsem měl novinářskou akreditaci a tentokrát už jsem lépe věděl, co s ní. Našel jsem si rychle svá místa, shlédl krásný vyrovnaný zápas, který Lakers vyhráli 112:103. Už jsem si mohl lépe projít halu, potkal stejně jako v neděli herce Jacka Nicholsona a Andyho Garciu, stejně jako baskytaristu hudební skupiny Red Hot Chilli Peppers Fleaho. Prostě zážitek se vším všudy.

Takový výlet mi dodal spoustu energie do práce a celkově do basketbalu. Každému, kdo má rád basketbal doporučuji navštívit USA a jít se podívat na některý ze zápasů NBA, pokaždé uvidíte špičkové výkony ať už ve střelbě, driblinku, obraně nebo dalších činnostech. Pokusím se své poznatky přenést do tréninků kluků,“ dodal Eichler, který by se rád jednou jel do USA podívat na některého ze svých současných svěřenců v U11 nebo U12.