Publikováno: 17. 11. 2013 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U17

Žižkovská sokolovna přivítala družstva severu Čech.

Sokol Žižkov vs. BK Děčín 81:89  (21:23 46:45 52:69)

Sokol Žižkov vs. Kondoři Liberec 73:63 (19:12 40:31 55:54)

Naši kadeti přivítali Děčínské hráče sprškou střel ze střední vzdálenosti a z trojek až s neuvěřitelnou úspěšností (90%). Hosté jako lídři soutěže (s bilancí 7–0) byli očividně zaskočeni aktivitou a chutí domácích zastavit jejich vítěznou šňůru a nechat si doma cenný skalp. Poločasové skóre 46:45 ve prospěch žižkovských vypadalo velmi slibně. Utkání rozhodla třetí čtvrtina kdy nás soupeř rozběhal po doskocích v obraně a dával jednoduché koše 1 na 0. Domácí nicméně nepolevili a téměř dvacetibodové manko ke konci zápasu stáhli na rozdíl 8 bodů.

Velice sympatický výkon hodný pochvaly zaslouží všichni hráči.

body: Hubáček 22, Fuksa 16, Tax 14, Konvalinka 10, Čižinský 10, Nigrin 5, Ptáček 4

Nedělním střetnutím jsme si především chtěli spravit chuť ze sobotní hořké porážky. Herní projev působil dobře až na pár vyložených kiksů v obraně a naprosto stejný výpadek z utkání ve třetí čtvrtině se zápas odehrál ve slušném tempu a vedení, které jsme získali v polovině poslední hrací části jsme udrželi.

body: Fuksa 20, Hubáček 18, Čižinský 14, Konvalinka 12, Tax 5, Ptáček 4

Po 8 odehraných utkáních má náš tým bilanci 4–4 a za 14 dní jedeme pro další skalpy na západ Čech!!!