BASKETBALOVA SKOLA PRAHA - ZIZKOV FALCONS
67:52

Juniorská liga pokračuje

Publikováno: 12. 1. 2016 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

Žižkováci měli do víkendových utkání jasně vytyčené cíle. Oplatit soupeři z Karlových Varů těsnou porážku z úvodu sezóny a pokusit se zaskočit dosud neporažený Chomutov. Jak už je v letošní sezóně pravidlem – opět poloviční.

Do sobotního utkání vlétli Žižkováci s nadšením a před slušnou diváckou kulisou se předváděli v dobrém světle, především na útočné polovině. Vyššího vedení jsme dosáhli poměrně rychle, a tak jsme ještě v prvním poločase protočili všech jedenáct hráčů. Bylo pouze otázkou času, kdy soupeř, který dorazil pouze v osmi, odpadne fyzicky a nám se tak podaří dojít si pro páté vítězství této sezóny. Sympatický vstup měl ve 4. čtvrtině Dan Nigrin (14 ze 16 bodů – season high, které stihl nastřílet za 4 a půl minuty).

Od nedělní odvety s chomutovskými Levharty si Žižkováci slibovali kvalitní a rychlý basketbal, který ovšem bohužel předváděl hlavně soupeř. Sokolíkům se za 40min. utkání nepodařilo najít recept na chomutovskou dobře nacvičenou obranu. Nízké procento střelby z pole i z TH mělo za následek poločasové skóre 22:33, což v obráceném pořadí bylo v podstatě skóre sobotní první čtvrtiny. Hosté neustále zastavovali jakékoliv naše snahy o rychlý protiútok dobře volenými fauly, což frustrovalo nejednoho hráče Žižkova. Naše obrana se zlepšila, ale s 51 vstřelenými body se zvítězit v utkání nedá. Ani doma ne.