BASKETBALOVA SKOLA PRAHA - ZIZKOV FALCONS
67:52

Junioři o víkendu na domácí palubovce opět za 3 body

Publikováno: 17. 11. 2015 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

8. a 9. kolo ligy do devatenácti let přivedlo na půdu Sokola Žižkov „B“ týmy extraligových akademií GBA a Nymburka.

V úvodní čtvrtině sobotního utkání se domácím hráčům nedalo z pohledu trenéra příliš mnoho vytknout. Práce posledních dvou týdnů zkrátka nepřišla nazmar a koncentrace v obraně nám vydržela celých 12 minut.  I to stačilo vítězství, protože po zbytek zápasu už jsme jen čekali zda se soupeř pokusí o zvrat který nepřišel, a my trpělivou prací v obraně zaslouženě zvítězili.

V nedělním utkání nám středočeši přichystali solidní nadílku zpoza trojkového oblouku. Hráči NBK prvních šest minut na hřišti prospali a dovolili žižkovákům dělat si, co se jim zlíbí. To vedlo k rychlému vedení domácích 19:9. V posledních třech minutách úvodní desetiminutovky hosté trefili tři trojky a srovnali na 23:22. Trojková smršť hostí pokračovala začátkem druhé čtvrtiny, kdy přišli další tři úspěšné střely z dálky a morálka domácích byla na vlásku.  V souboji o každý sporný balón byli lepší domácí, zarputilost a touha zvrátit vývoj utkání jim nešla odepřít. Nicméně soupeř byl střelecky velmi při chuti (14 trojek celkem) a i přes vydřených 93 bodů na domácím hřišti (neskutečný výkon Marka Fořta 33+14 a Dana Vimmra 18+12) nás Nymburští prostě přestříleli. Klobouk dolů před výkonem Szity, který trefil 6 ze svých 8mi pokusů z dálky.