BASKETBALOVA SKOLA PRAHA - ZIZKOV FALCONS
67:52

Déčko nastartovalo vítěznou šňůru

Publikováno: 5. 11. 2015 | Autor: Jakub Eichler | Kategorie: Muži Falcons

V tomto článku si projdeme hned další tři utkání Déčka mužů neboli týmu Falcons. Borci pod vedením Hnědáka a Trendy vyzvali nejprve v derby béčko Žižkova neboli Teslu, poté Sokol Pražský a minulý týden se utkali 2×pa Motol. V prvním zápase se nezadařilo, ale následné dvě výhry znamenají pro Falkony poprvé v sezoně pozitivní bilanci a také snad začátek vítězné šňůry.

Sokol Žižkov „B“ Tesla – Žižkov „D“ Falcons 70:65 (16:15, 39:36, 53:46)

Střelci: Douša 17, Kučera 12, Komárek 10 – Eichler 17, Velenský 13, Mastný 10.

V již letos druhém derby pro Falcons došlo na střet s loňským finalistou a jedním z nejlepších týmů soutěže, který Falkoni nikdy neporazili. Hned úvod ale napovídal, že půjde o vyrovnaný souboj dvou týmů, které budou mít i letos ambice ve vyřazovacích bojích. Teslu držel střelecky hlavně obrovitý pivot Douša, který proměňoval střely z dlouhé vzdálenosti a doskakoval v útoku jeden míč za druhým. Falcons se opírali o druholigového rozehrávače Velenského, jenž výborně dirigoval hru a tahal rychlé protiútoky hostí.

Ve třetí čtvrtině se začala projevovat frustrace Falcons z tvrdě hrajícího soupeře a rozdíl ve skóre se začal zvětšovat. Když už se zdálo, že si Tesla dokráčí pro další poklidnou výhru, chytil se třemi rychlými trojkami Eichler a bylo zase o co hrát. Za jeho oslavné tanečky po proměněných trojkách by se nemusel stydět ani některý z favoritů soutěže Stardance. Bohužel Falkoni slušně rozehraný zápas pustili, když v přišla v poslední minutě série tří sporných výroků rozhodčích a bohužel všechny šly ve prospěch Tesly.

Falkoni si ale ukázali, že na soupeře mají a v jarní části soutěže by tak snad mohli konečně neoblíbeného soupeře zdolat.

Žižkov Falcons „D“ – Sokol Pražský „B“ 94:85 (23:18, 55:33, 70:59)

Střelci: Velenský 28, Kysela a Hübner po 17, Mastný 10 – Jindra 25, Plas 18, Veselý 16, Matušů 12.

S nepříjemnou bilancí 1–2 na kontě čekal Falkony další pikantní zápas. Téměř polovina kádru vyrůstala nebo nějakou část své kariéry strávila právě v dorosteneckých nebo dospělých družstvech Sokola Pražského. Žižkováci jakoby byli na zápas řádně namotivováni a spustili na „pražák“ až neuvěřitelnou střelnici. V první čtvrtině ještě hosty držela dvojice Úlehla, Jindra, ale v druhé desetiminutovce se sypala do koše hostí jedna trojka za druhou. Výsledkem byla velká frustrace Sokolíků a téměř třicetibodový rozdíl těsně před přestávkou.

Do druhé půle vstoupili hosté zónovou obranou, zlepšili střelbu a začali bod po bodu ukrajovat z velkého náskoku soupeře. Domácí působili trochu lehkovážně, s vědomím vedení hráli nesoustředěně a to se jim nevyplatilo. Sokol trestal jakoukoliv chybu přesnou střelou z dálky a dostal se až na rozdíl dvou bodů. V důležitých chvílích se naštěstí domácí mohli opřít o Ondru „LeBrona“ Velenského a „AlMáru“ Kyselu, jenž trefil dvě střely z dálky v konci útoku o desku. Oba po svých koších předvedli asi dvěma přítomným divákům své ohromné bicepsy na oslavu a Falcons náskok uhájili. Bilance 2–2 znamenala uklidnění a posun do střední části tabulky před sérií hratelných zápasů.

Žižkov Falcons „D“ – 2×pa Motol „A“ 81:73 (19:18, 36:46, 60:65)

Střelci: Velenský 17, Hübner a Mastný po 16, Kysela 11 – Slánský 20, Podlipný 16, Zelenka 13.

V dalším zápase v Žižkovské „konírně“ se spolek přátel míčových her utkal s áčkem Motola, který patří mezi stálice přeboru „A“. Falcons do zápasu vstoupili vlažně a nepomohlo jim ani několik těžkých střel soupeře v posledních sekundách útoku, které proměňoval hlavně pivot Slánský. Úvodní vedení Žižkova se brzo vytratilo a skóre naopak kontrolovali hosté.

Ve druhém a třetím období trápil domácí hlavně Podlipný, který se ve správnou chvíli vždy objevil na správném místě a potrestal soupeře přesnou trojkou. Na tvářích domácích borců byla vidět frustrace a ani nepřesné výroky rozhodčích na obou stranách palubovky nepřidávaly domácím na klidu. Vše vyvrcholilo technickou chybou Nekvajze, po které ale jakoby se začali rozhodčí více soustředit a nenechali hře tak volný průběh.

Žižkováci začali více presovat v obraně a tlak na hráče s míčem přinášel ovoce v podobně několika snadných košů. V závěru přišly i důležité střely z dálky z italské pacinky Ondry Hübnera a rekordní návštěva sezony deset diváků mohlo slavit druhou výhru v řadě.

Druhá výhra v řadě posunula Falcons v neúplné tabulce dokonce na třetí místo a pokud zlepšenou formu potvrdí i v pátečním duelu se Stavební Fakultou, mohou pomýšlet na udržení stejné pozice.