SOKOL ZIZKOV - USK PRAHA
17:90

Čtyři body pro juniory v Lize U19

Publikováno: 16. 10. 2017 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

3. a 4. kolo zavedlo Žižkovské juniory na palubovky Levhartů z Chomutova a ŠSK Slaný.

Levhrati Chomutov – Sokol Žižkov 67:76 (14:15 31:25 50:46)

V sobotu 14. října cestovali junioři do Chomutova, kde k utkání nastoupili až ve večerních hodinách. Levharti začali zostra hned v úvodu první čtvrtiny, kdy se našemu družstvu v první minutě nepodařilo úspěšně zakončit. V úvodu páté minuty se domácí dostali do vedení 10:2, které následně během dvou útoků smazal Viktor Tělecký úspěšnou trojkou a střelou za 2 body. Žižkováky poslal do prvního vedení v utkání úspěšným nájezdem Honza Chytil a první čtvrtina tak vyzněla lépe pro náš tým poměrem 14:15. Ve druhé čtvrtině byly jasně lepší domácí, kteří nás přehrávali především v situacích 1 na 1. Náš pětadvacetibodový útok nemohl po první polovině přemýšlet o vítězství, nehledě na fakt, že jsme nedokázali ani přibrzdit nejlepšího střelce Levhartů Jakuba Seiferta (do té doby 13 z celkových 24 bodů v utkání). Třetí čtvrtina nepřinesla žádný bodový náskok ani jednomu z družstev a bylo jasné, že o osudu utkání se rozhodne v posledním dějství. Změnou obrany jsme dosáhli toho, že domácí přestali chodit na útočný doskok a po 4 minuty nepřidali na své konto žádný bod. Naproti tomu Žižkováci trefili několik šťastných střel z dálky a bylo vidět, že jsou na koni. Nepříznivý závěr v utkání se snažili domácí zvrátit zastavováním hry osobními chybami, které hosté trestali jen napůl. Přesto však junioři vezou z Chomutova 2 body do tabulky. V utkání za náš tým poprvé v letošní sezóně nastoupil i Oliver Kulenović, který nám pomohl především doskakováním na obranné polovině spolu s Markem Pokorným a Filipem Chválnym.

ŠSK Slaný – Sokol Žižkov 58:72 (19:25 35:46 50:55)

Nedělní utkání ve Slaném se od prvních minut neslo v duchu střeleckého souboje hostujícího křídla Jakuba Škvařila (31 bodů) a domácího pivotmana Davida Švojgra (25 bodů). Průběh celého střetnutí by se dal přirovnat k jízdě horské dráze. Domácí se ve třetí čtvrtině vytasili se zónovou obranou, na kterou jsme nalezli pouze částečný recept. Zvítězili jsme díky lepší fyzické připravenosti a dávce štěstí. S takovýmito nestabilními výkony nemůžeme pomýšlet na účast v play-off, což je pro tuto sezónu naším cílem. Stejně tak je třeba všem hráčům základní rotace neustále připomínat, že pokud nezvládnou plnit své dílčí hráčské role na hřišti, nebude možné zapojit do utkání všechny hráče lavičky a jejich případná neúčast v utkání tak padá z části i na jejich hlavy.

V příštích kolech se doma představíme proti Sokolu Vyšehrad a rezervě extraligové Get Better Academy.