60:71
(PREBOR B)

4 body z Ostravy

Publikováno: 21. 1. 2018 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

Na úvod finálové skupiny dorostenecké ligy se junioři vypravili odehrát utkání s postupujícími ze skupiny C – NH Ostravou a BK Snakes Ostrava „B“.

NH Ostrava – Sokol Žižkov 62:76 (12:22 32:44 44:57)

V sobotu po obědě se junioři netradičně potkali na vlakovém hlavním nádraží. Čekala je totiž dle plánu cesta až do Ostravy, kde se ve večerních hodinách měli představit na palubovce klubu hrající českou nejvyšší soutěž NH Ostrava. Po zhlédnutí několika posledních minut 18.kola NBL mezi domácí NH a BK Lions Jindřichův Hradec se Žižkováci konečně dostali na plac. První poločas poněkud naivní a hosté měli problém s rychlým přechodem domácích. Poločasové skóre +12 pro Žižkov, nenapovídalo nic o předváděné hře. Domácímu týmu citelně chyběl jejich ústřední playmaker a poté, co hosté zpřesnili hru, byla Nová Huť bez šance zvítězit.

Jakub Škvařil: „Do včerejšího zápasu jsme vstupovali trošku s nejistotou, byl to náš první zápas ve finálové skupině a ještě k tomu se hrálo na horké ostravské půdě. Toho jsme se ale nezalekli a prvni čtvrtinu jsme vyhráli rozdílem 10 bodů. Ačkoliv soupeř neustále dorážel, vedení jsme si drželi po celou dobu zápasu a nakonec v klidu vyhráli o 14 bodů. “.

Body: Tělecký 29, Chytil 18, Škvařil 7, Folprecht 6, Pokorný a Chvalný 4, Kulenović a Kuneš po 3, Spilka 2

BK Snakes Ostrava „B“ – Sokol Žižkov 63:75

Úvod nedělního klání byl z naší strany poněkud nervóznější. Soupeř složen převážně z mladších ročníků, stejně jako náš tým, nechtěl dát Žižkovským nic zadarmo a tak se bojovalo o každý míč. Na obou stranách v úvodu nepřesná obrana dovolila několika nájezdy rychle vyhnat skóre do dvouciferných hodnot. Naopak v druhé polovině první čtvrtiny se oba týmy snažili spíše přestřelovat z dálky a první čtvrtina tak vyzněla lépe pro hosty poměrem 14:17. Do konce první půle ani jeden z týmů nijak výrazně bodově neodskočil a hra plynula poměrně rychle. Domácí změnou obrany nutili Žižkov střílet často za 3 body, což se při špatném procentu úspěšnosti projevovalo rychlým přechodem Ostravy. Poločasové skóre 40:36 ve prospěch domácích nevyznělo pro obranu Žižkova příliš lichotivě. Utkání rozhodla třetí čtvrtina, ve které jsme dostali pod kontrolu doskok a našli recept na zónovou obranu Ostravy.

Body: Tělecký 24, Škvařil 20, Chytil 16, Folprecht a Kuneš po 5, Pokorný a Michálek po 2, Chválny 1

Viktor Tělecký: "I přes včerejší dobrý výkon jsme byli ze začátku trošku nervózní. Dostávali jsme hodně lehkých košů a byli jsme slabí na doskoku. Během třetí čtvrtiny jsme ale začali dobře bránit a obecně se nám začalo dařit, a tak jsme utkání dovedli do vítězného konce.