Publikováno: 23. 2. 2015 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

Víkendová klání se nesla v duchu předposledních bojů o playoff dorostenecké ligy. V sokole na Žižkově se představil „B“-tým extraligové Sparty a BC Benešov. 29-img-7229

Sokol Žižkov – BA Sparta B   73:77 (20:20 38:35 52:55)

Nejvíce bodů: Pospíšil 22, Renc 16, Hubáček ml. 11, Hubáček st. 8, Bílý 7, Vopinka 4, Vopršál a Ptáček 2, Šimánek 1 - Jovanović L. 26, Tomášek 11, Polák a Celina 10, Kabasele 9, Randuška 7, Potužník 4

Do utkání jsme šli s vědomím, že případný úspěch či neúspěch pro nás i pro soupeře může znamenat markantní postup či propad v tabulce. Po basketbalově vypadající vyrovnané první půli přišla po ztrátě koncentrace domácích na začátku třetí čtvrtiny během jedné a půl minuty šňůra hostí 12–0, která naše družstvo paralyzovala. Timeout, který měl přijít o půl minuty dřív otočil průběh čtvrtiny a následovala šňůra domácích 9–0. Návrat do zápasu nás bohužel stál příliš mnoho sil a na naší obraně to bylo více než patrné. Zkušenější soupeř nám v koncovce už nedovolil utkání otočit ani přes náš velký nápor v obraně a po našich několika šťastně proměněných střelách skóroval z rychlých protiútoků. Markantní rozdíl mezi extraligou a ligou byl v tomto utkání vidět i z ochozu. Zatímco soupeř přijel v 7 hráčích a v utkání jich točil pravidelně pouze 6, žižkováci v plné polní nestačili svým soupeřům především fyzicky.

Sokol Žižkov – BC Benešov 124:35 (27:6 55:15 93:20)

Nejvíce bodů: Hubáček st. 19, Šimánek 18, Bílý 17, Hubáček ml. 14, Barták 13, Kidun 10, Renc 8, Tax 7, Vopršál 6, Pospíšil, Vopinka a Ptáček po 4

V nedělním utkání si žižkováci spravili chuť a papírově slabšímu soupeři nedovolili skoro nic.

Po neúspěšném víkendu nám zůstává už jen opravdu mizivá šance na splnění cíle sezóny. Nicméně dokud nezazní poslední hvizd píšťalky budeme bojovat dál, ať je nám Žižka svědkem!