71:67
(PREBOR A)

19. a 20. kolo Krajského Přeboru Juniorů U19

Publikováno: 22. 2. 2015 | Autor: Jan Košař | Kategorie: U19

Žižkovští junioři mají za sebou dva zcela odlišné zápasy. Sobotní zápas proti hráčům z Mělníka vyšel skvěle, naopak proti hráčům z Kutné Hory se nám opravdu nedařilo.

První tedy sobotní proti hráčům z Mělníka se nesl v klidném tempu a naši Junioři diktovali tempo hry od začátku až do konce. Skvělá byla zejména úspěšnost střelby ze střední vzdálenosti, díky které jsme proti 40 minut trvající zónové obraně držely otěže zápasu ve svých rukou. Výsledek utkání 51:85 pro Žižkovské „Béčko“ Body v utkání Barták 25, Fuksa 23, Kidun 13 (3 trojky), N…igrin 12, Seko 5, Pumpr a Guia 3, Tarik 1.
Zatímco v utkání proti Mělníku jsem dominovaly pod košem (jako většinu utkání) tak v nedělím zápase proti hráčům z Kutné Hory, jsme se museli obejít bez dlouhých hráčů, jediným byl Adama Barták, (který absolvoval během 2 dnů 4 zápasy) a i přesto se stal nejlepším střelcem. Tarik, Fuksa, Vimmr, Žáček tito všichni pivoti nemohli nastoupit do utkání (z různých důvodů). Téměř stoprocentní úspěšnost střelby domácích z Kutné Hory a na straně druhé naše cca. 20% střelba z pod koše a střední vzdálenosti naznačovala drama. A když jsem ve 3 čtvrtině ještě dokázali snížit naší úspěšnost střelby, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto již na počátku 4 čtvrtiny. (A páni rozhodčí jen přispěli k výhře Kutné Hory, kterou hnali svými výroky za prvním skalpem Žižkovských Juniorů). Humorným pozitivem je fakt, že v tabulce nebudeme mít žádnou 0, jelikož Žižkovské „Béčko“ žádné nuly nejsou, právě naopak jsou to JEDNIČKY, což naznačuje i výsledková tabule tedy 13–1. Doufejme že „jedničkami“ zůstaneme a užijeme si poslední dva zápasy, které se konají v Žižkovské sokolovně. Výsledek utkání 77:65 pro tým z Kutné Hory – Gratulujeme. Body v utkání: Barták 22, Kidun 12,Motyčka 9, Konvalinka 8, Pumpr 7, Nigrin 6, Guia 1. JK