odehraná utkání

HOME - GUEST
TJ KOSIRE B - SOKOL ZIZKOV B - TESLA
76:73
(PREBOR A)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV F - BASKETBALOVA SKOLA - TYGRI PRAHA
77:75
(3.TRIDA)
HOME - GUEST
SOKOL KBELY B - SOKOL ZIZKOV
78:52
(PREBOR U15)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - BASKET SLOVANKA
10:112
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - USK PRAHA
17:90
(PREBOR U11 DIVKY)

1872 posílí bývalý reprezentant Starosta

Publikováno: 14. 1. 2016 | Autor: Jakub Eichler | Kategorie: Muži 1872
1872 posílí bývalý reprezentant Starosta

Předposlední tým tabulky přeboru A, tým Sokol Žižkov 1872 „C“ trenéra Radka Hušáka, přivítá do svého středu velkou posilu. K týmu se připojil dlouholetý reprezentační pivot a hráč s mnohými zahraničními zkušenostmi Ondřej Starosta.

Dvě stě šestnáct centimetrů vysoký šestatřicetiletý pivot začal svou profesionální kariéru v roce 1994 ve Slavii Praha a následně ve Spartě. První zahraniční angažmá bylo hned velké, když se upsal Realu Madrid.

V roce 2001 se přihlásil do draftu NBA, ale žádný tým si ho nevybral. Zkoušel následně své štěstí v letní lize a kempu nejdříve Clevelandu Cavaliers a poté i San Antonia Spurs. Ani jednou se však do týmu pro sezonu nedostal. Po jedné sezoně v Belgii se přesunul do Francie, kde zažil zřejmě nejpovedenější léta kariéry. Během čtyř sezon se mu dařilo hlavně v týmech Le Mans a Štrasburku. Od roku 2006 působil až do roku 2013 ve Španělsku střídavě ve druhé a v první lize. Nejvíce se mu dařilo v dresu Zaragozy.

Byl také dlouholetým členem reprezentace ČR se kterou se zúčastnil Mistrovství Evropy v roce 2007 ve Španělsku, kde náš tým obsadil patnácté místo. 

V minulé sezoně ještě zkoušel angažmá v Interu Bratislava, ale teď svou kariéru zřejmě uzavře v dresu Žižkova. Držíme mu palce a celému týmu, ať nejvyšší soutěž v Praze udrží. První zápas ho zřejmě čeká již v pátek v derby proti Žižkov Falcons.