SOKOL ZIZKOV - USK PRAHA
17:90

17. a 18. kolo Ligy U19

Publikováno: 13. 2. 2015 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

Žižkovské ligové juniory U19 čekal o víkendu přímý souboj s největšími konkurenty v zápolení o poslední postupová místa do playoff. V sobotu je přivítal Brandýs nad Labem, v neděli zavítali do Nymburka.

BK Brandýs nad Labem – Sokol Žižkov 48:73 (11:16, 19:34, 38:50)

Nejvíce bodů: Svášek 19, Jech 9, Krempaský 7 – Hubáček Jakub 17, Renc Lukáš 17, Hubáček Jan 13, Vopršál Petr 8, Bílý Patrik 6, Pospíšil David 6, Barták Adam 4, Tax Tomáš 2

Do sobotního zápasu vstoupili Sokolíci soustředěně a s cílem dojít si pro důležitou výhru, což bylo na hřišti znát. Nasazení hostů bylo výrazně větší, než domácích a pokud se to plně neprojevilo už v první čtvrtině, tak to bylo všem zřejmé v té druhé. Do té vstoupili hráči z hlavního města šňůrou 14:2 a prakticky rozhodli zápas ve svůj prospěch. V úvodu druhé půle došlo k mírnému polevení a snížení rozdílu ve skóre, ale na poslední desetiminutovku hostující trenéři své svěřence patřičně namotivovali a ze zápasu se v závěru stal debakl. Oporami vítězů byli tradiční střelci bratři Hubáčkové a Lukáš Renc. O solidní obraně svědčí pouze jediný dvouciferný střelec na straně domácích.

BA Nymburk „B“ – Sokol Žižkov 79:66 (15:22, 33:36, 62:47)

Nejvíce bodů: Ivan Marek 17, Hořejš Roman 15, Šiler Martin 13 – Hubáček Jakub 13, Bílý Patrik 12, Hubáček Jan 9, Pospíšil David 9, Renc Lukáš 9, Vopršál Petr 9, Tax Tomáš 3, Šimánek Jiří 2

Po sobotní cenné výhře byli Žižkováci blíže postupu do playoff, ale potřebovali své ambice potvrdit i na palubovce Nymburka s několika extraligovými „pendly“. První čtvrtina byla od hostů skvělá, okořenili ji šňůrou deseti bodů v řadě a celkem pohodlně vedli. Pak se ale začala rozjíždět mašina Nymburka a postupně otáčet skóre. V poločase ještě vedli Pražané o tři body, ale po přestávce se jejich hra úplně rozpadla a ve třetí desetiminutovce inkasovali téměř třicet bodů. Dovolili hned pěti hráčům domácích nastřílet dvouciferný počet bodů a tradičně měli problémy se ztrátami. Domácí velkým tlakem v obraně získávali rychlé protiútoky a často chodili do přečíslení. Jediným pozitivním momentem druhé půle byl nástup Tomáše „Taxíka“ za zraněného kapitána v koncovce, kdy potvrdil pozici nejlepšího střelce trestných hodů v týmu a kosmeticky upravil rozdíl ve skóre.

Junioři jsou tak i po 18 odehraných zápasech na šestém místě a dál je čeká tuhý boj o playoff. Už za týden se utkají doma se Spartou a Benešovem.