odehraná utkání

HOME - GUEST
TJ KOSIRE B - SOKOL ZIZKOV B - TESLA
76:73
(PREBOR A)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV F - BASKETBALOVA SKOLA - TYGRI PRAHA
77:75
(3.TRIDA)
HOME - GUEST
SOKOL KBELY B - SOKOL ZIZKOV
78:52
(PREBOR U15)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - BASKET SLOVANKA
10:112
(PREBOR U11 DIVKY)
HOME - GUEST
SOKOL ZIZKOV - USK PRAHA
17:90
(PREBOR U11 DIVKY)

15. a 16. kolo Ligy U19

Publikováno: 25. 1. 2015 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19
15. a 16. kolo Ligy U19

Další ligový víkend za námi a na Žižkov tentokrát zavítali soupeři z Děčína a z Liberce.  

Sokol Žižkov vs. BK Horejsek Děčín 80:85 PP (17:16  29:31  48:52 65:65)

V sobotním utkání se Žižkovští junioři snažili zaskočit papírového favorita. Po nervózním začátku, kdy se nám první tři minuty nepodařilo pomalu ani vystřelit na koš George konečně nájezdem otevřel skóre a začala bitva. Hosté dávali najevo, že né nadarmo si říkají Válečníci ze severu. První čtvrtinu se o každý bod a o každý doskok v podstatě sváděla bitva. Děčínu se tolik nedařilo na útočném doskoku a my skórovali z rychlých protiútoků a tím dirigovali celkové tempo hry. V podstatě celý první poločas si hosté ani domácí nevytvořili žádný valný bodový náskok a tak se v půli šlo do šatny za stavu +2 pro tým Děčína. Do naší obvykle slabší třetí čtvrtiny jsme vlétli s touhou zaskočit soupeře, což se víceméně podařilo po dvou šťastně zakončených rychlých protiútocích a Hubiho trojce jsme rázem byli +5. Jenže bodovému výpadku jsme se bohužel opět neubránili a během 6. až 9.minuty po několika ztracených balónech byl Děčín opět ve vedení. Na začátku čtvrté čtvrtiny se Honza Hubas rozhodl vzít odpovědnost na sebe a sedmi body v řadě donutil trenéra hostí k oddechovému času. Následovala série několika osobních chyb na obou stranách a utkání se protahovalo střelbou trestných hodů. Problémy s fauly měla na konci čtvrté čtvrtiny polovina našeho týmu. Přes to všechno jsme do koncovky šli se třemi bonusy, o které jsme se ovšem nezkušeností vzápětí sami připravili a hosté na šestkách nezaváhali. 3 vteřiny před koncem čtvrté čtvrtiny Děčín netakticky fauluje Honzu Hubase, který má na ruce vítězství, ovšem druhý trestný hod se z obroučky vykroutil a utkání se prodlužovalo. Během prvních dvou minut šli kvůli faulům ze hřiště hráči užší rotace Lukáš (11b + 19doskoků!) a George, a tak museli bodovou iniciativu převzít hráči z periferie.  Vopi, který poměrně slušně bránil hostujícího Hammerleho, byl po páté osobní chybě taky nucen vystřídat a pro naši obranu to znamenalo citelnou ztrátu. Žižkováci bojovali dál, ale trojku o desku zahozenou s klaksonem signalizujícím konec soupeřova útoku jsme si opravdu nezasloužili. Na konci prodloužení už hosté z čáry trestného hodu nezaváhali a vezou si tak domů vítězství. Našim juniorům se dostalo za urputný výkon „standing ovations“, které ovšem bohužel nemohli smazat poněkud hořkou chuť těsné porážky se soupeřem z čela tabulky. Děčín měl zkrátka víc štěstí a tak to ve sportu chodí. Vynikající výkon předvedl kapitán Honza Hubáček, který zvládl svou roli na jedničku. Smekám.

 

Sokol Žižkov vs. BK Kondoři Liberec  78:57 (17:11  38:22 61:38)

 Nedělní utkání bylo pro Žižkováky vzhledem k sobotnímu výsledku velkou výzvou. Kondoři bránili 40min po celém hřišti a neustále se snažili tlačit na míč a na naše přihrávky. Dobrou obranou jsme je v první čtvrtině dokázali udržet na 11 bodech. Jako klíčové se ukázalo řešení clon, kdy Lukáš, Páťa i Vopi povětšinou výborně předskakovali a křídla tak zůstávala u hráčů s míčem v těsném kontaktu. Nicméně jsme stále pouštěli nájezdy do středu hřiště a Kondoři si tak výborně vytvářeli volné pozice jak ze střední vzdálenosti, tak z trojky. Naštěstí neproměňovali, tak jak by si přáli a jak jsou zřejmě zvyklí a my si vytvořili náskok 16 bodů do poločasové pauzy. V třetí čtvrtině jsme nezaspali a zvýšili vedení až na 23 bodů. Náš neoblíbeny výpadek samozřejmě přišel, naštěstí až v momentě kdy už jsme měli vysoké vedení a přes horlivou snahu hostí upravit skóre alespoň kosmeticky jsme do konce utkání došli vítězně. Oproti sobotnímu zaváhání jsme se mohli pod košem spolehnout na Patrika (pátý double-double v sezóně – 20+10) a na bratry Hubáčky (16b a 14b). První ligový start v letošní sezóně má za sebou Motyka – hodnotím pozitivně. Celý tým zaslouží pochvalu.

 

Žižkováci dále potvrzují stále se zlepšující herní projev a výkon. Teď hlavně neusnout na vavřínech a za 14 dní nezaváhat na palubovkách hostí v Brandýse a v Nymburku.