53:56
(PREBOR U17)

13. a 14. kolo Ligy U19

Publikováno: 12. 1. 2015 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie:

O uplynulém víkendu rozehráli odvetné zápasy Žižkovští junioři v lize U19. Čekaly je domácí zápasy s Chomutovem a Karlovými Vary. Na začátku října si svěřenci Jana Pospíšila a Jaroslava Zimy dovezli z Varů výhru o 14 bodů a v Chomutově následně nestačili a jasně prohráli díky absenci rozehrávačské dvojice bratrů Hubáčků a podkošových opor Bílého s Vopinkou. Severočeši patří mezi nejlepší dva týmy soutěže, když se s Plzní přetahují o první příčku tabulky. Hráči z lázeňského města se zatím trápí a vyhráli letos pouze třikrát.

Sokol Žižkov – Levharti Chomutov 73:82 (20:18, 32:38, 48:66)

Nejvíce bodů: Bílý 18, Hubáček Jan 14, Vopršál 12, Hubáček Jakub 9, Schmiedt a Šimánek po 7, Renc 6 – Klouda 26, Seifert 13, Karlovský 12, Sedláček 10. Fauly: 22:14. Trestné hody: 20/9 – 27/16. Trojky: 6:4.

V sobotním duelu se chtěli domácí pokusit překvapit favorita a minimálně v úvodu se jim to dařilo. Vstoupili do utkání s velkým nasazením, plně soustředěni a zaskočení hosté byli rádi, že v závěru první čtvrtiny stáhli rozdíl ve skóre na pouhé dva body. V druhé desetiminutovce přeci jen převzal otěže zápasu celek Chomutova, ale bojující domácí i přes četné chyby drželi vyrovnané skóre a v poločase ztráceli jen těsně. Definitivní zlom přinesl až úvod druhého poločasu. Žižkováci jakoby nechali soustředění i nasazení v šatně a proti takovému soupeři nesmíte polevit ani na chvíli. Nepomohlo ani několik nepřesných výroků rozhodčích na obou stranách, více se totiž nechali rozhodit domácí a Chomutov pomalu navyšoval rozdíl ve skóre. V poslední čtvrtce vedli hosté až o 21 bodů, ale Pražané poté začali znovu bojovat, podařilo se vytáhnout obranu a trefit několik střel, bohužel na obrat už bylo pozdě. Poražený tým může spílat nad jedenácti zahozenými trestnými hody (!!!střelba pod 50%!!!), ale také velkému množství neproměněných otevřených střel ze střední i dlouhé vzdálenosti. Pochválit lze solidní výkon Bílého pod oběma koši a také nasazení celého týmu v úvodu a v závěru utkání.

Trenér HP: „Junioři se stále potýkají s obrovským množstvím ztracených balónů, namísto aby hráli jednoduše 1na1 nebo navázali obránce a vytvořili volnou pozici pro svého spoluhráče, směřuje velké množství našich přihrávek napříč bednou dlouhým hráčům, kteří jsou v tu chvíli obsazení. Útočný herní projev celého týmu se nicméně pomalu zlepšuje. Tragické procento trestných hodů.“

Sokol Žižkov – Thermia Karlovy Vary 90:59 (31:14, 52:32, 73:49)

Nejvíce bodů: Hubáček Jakub 22, Renc 21, Hubáček Jan 12, Vopršál 11, Ptáček a Vimmr po 7, Bílý a Šimánek po 4, Nigrin 2 – Neudert 15, Růžička 13, Buchlovský 8. Fauly: 18:16. Trestné hody: 17/13 – 17/10. Trojky: 7:3.

Nedělní zápas pomohl domácím ke spravení chuti po nevydařené sobotě a velkém zklamání z nadějně rozehraného zápasu. Žižkovští vlétli do první čtvrtiny jako uragán, vyhráli jí 31:14 a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí trenérské duo tak mohlo zapojit širokou rotaci hráčů hned od samého úvodu a nejen rozložit zápasovou zátěž, ale také udržet vysoké nasazení na obou koncích palubovky. V poločase byl rozdíl dvaceti bodů a až v poslední čtvrtině došlo k mírnému polevení ve střelbě a proto nepadla populární stovka. Střelecky se dařilo hlavně Kubovi Hubáčkovi, který proměnil pět z devíti trojek (bohužel byly potřeba spíše v sobotním utkání), nebývale střelecky potentní byl pod košem hlavně v druhé půli Lukáš Renc. Pochvalu zaslouží hráči z lavičky – především Vimmr a Ptáček, kteří pomohli udržet velmi dobrý výkon týmu i po vystřídání hráčů základní pětky. Naopak Barták svým výkonem příliš nepřesvědčil.

Žižkovští junioři tak po dalším napůl úspěšném víkendu srovnali svou bilanci na sedm výher a sedm porážek, což je řadí sedmou příčku tabulky (první nepostupovou do playoff). Za čtrnáct dní se bude hrát znovu na Žižkově liga U19 a to když přijede třetí a čtvrtý tým tabulky z Děčína a Liberce.