53:56
(PREBOR U17)

10. a 11.kolo Ligy U19

Publikováno: 4. 12. 2014 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

Juniory U19 čekal o uplynulém víkendu těžký úkol. Na jejich palubovku do Koněvovy ulice totiž v rámci 10. a 11. kola ligy přijel poslední tým tabulky z Klatov a první tým celé soutěže Plzeň. Papírově to mělo vypadat na jednu jasnou výhru a jednu jasnou porážku, jenže žižkovákům se proti neoblíbeným Klatovům nedaří a Plzeň letos každého soupeře poráží rozdílem třídy.

Sokol Žižkov – BK Klatovy 74:71 (23:14, 39:32, 48:57)

Střelci Žižkov: Bílý 16, Vopinka 13, Šimánek 10, Renc 9, Pospíšil 8, Hubáček Jakub a Tax po 6, Vopršál 4, Hubáček Jan a Kidun po 1. Fauly: 35:32. Trestné hody: 39/22 – 47/25. Trojky: 2:6.

Domácí vstoupili do zápasu výborně a první pětiminutovka patřila k jejich nejlepším pasážím zápasu. Náskok brzy přerostl 10 bodů a hostující trenér se mohl jen rozčilovat na chyby svých hráčů a snažit se zastavit výborné sokoly time outy.

Jenže nic netrvá věčně, domácí svůj nástup do utkání neudrželi a Klatovy začaly pomalu z náskoku soupeře ukrajovat. Hra byla z obou stran velmi tvrdá a rozhodčí byli nuceni plynulé utkání rozkouskovat obrovským množstvím trestných hodů (nakonec 86 dohromady). Počínaje druhou čtvrtinou se z utkání stala soutěžní střelba trestných hodů a pár přítomných diváků se moc nebavilo. Přes zvláštní průběh udrželi domácí poločasové vedení o 7 bodů.

Pak ale přišla katastrofální třetí čtvrtka v podání Žižkova, kluci nastříleli pouhých 9 bodů, když vsítili jen čtyři koše z pole. Klatovy přestříleli svého soupeře 25:9 a před poslední desetiminutovkou se ujali vedení o 9 bodů.

Už se zdálo, že přijde potupná domácí porážka s jedním z nejhorších týmů soutěže, ale domácí se v závěrečných pěti minutách probudili. Přestali páchat zbytečné ztráty (celkem v zápase 30), v rámci možností proměňovali trestné hody a v tvrdém zápase lépe drželi nervy na uzdě. Předvedli nejprve devítibodovou šňůru, kterou následně vylepšili dalšími osmi body v řadě a zápas byl najednou vyrovnaný. V koncovce se vyznamenal hlavně Patrik Bílý, který 11 body v poslední čtvrtině výrazně pomohl k obratu na konečných 74:71 a vítězství domácích.

Kromě Bílého podali dobrý výkon i Vopinka s Rencem, kteří všichni velmi dobře drželi obranný doskok týmu.

Sokol Žižkov – BK Lokomotiva Plzeň 68:87 (18:20, 40:45, 51:68)

Střelci Žižkov: Hubáček Jakub 15, Renc 13, Vopršál 11, Bílý 9, Vopinka 8, Hubáček Jan a Šimánek 4, Pospíšil 3, Tax 1. Fauly: 25:26. Trestné hody: 32/17 – 27/16. Trojky: 3:7.

Do nedělního zápasu mohli jít junioři Žižkova s klidným srdcem, že mají sobotní výhru v kapse a můžou si zahrát pěkný zápas s favoritem celé soutěže a přesně tak se stalo. Kluci se zřejmě dobře vyspali na utkání začínající v 9 ráno a působili uvolněně. Hosté sice začali dobrou střelbou trojek a brzy vedli o 10 bodů, ale domácí ještě do konce čtvrtiny snížili na rozdíl dvou bodů. Vyrovnaný duel pokračoval i ve druhém období. Domácí se vždy minišňůrou přiblížili na kontakt s favorizovaným soupeřem, ale Plzeň vždy včas zareagovala zlepšením obrany nebo těžkou střelou. Poločas tak byl jen o 5 bodů a bylo pořád o co hrát.

Rozhodujícím momentem utkání ale byla třetí čtvrtina. Do té jakoby nastoupily jiné týmy. Domácím se přestalo dařit a hosté naopak působili soustředěněji než v první půli. Třetí čtvrtinu ovládli poměrem 23:11 a zápas rozhodli.

Dobrý výkon oceněný dvoucifernou validitou podali znovu Bílý s Rencem a přidal se k nim i Jakub Hubáček, který tento víkend znovu zažil zápasové tempo po zranění, které utrpěl v přípavě na letošní sezónu. Pozitivní je určitě i počet ztrát, protože 18 ztracených míčů je číslo, se kterým se dá odehrát v této kategorii velmi dobrý zápas.

Žižkováci si tak připsali další víkend po jedné porážce a vítězství, což je po 11. kole řadí na osmou příčku tabulky. Kluci by určitě chtěli být v tabulce výše, proto budou muset co nejlépe zvládnout dvojičku s Jindřichovým Hradcem, která je čeká už za necelých 14 dní.