(PREBOR A)

1. a 12.kolo Ligy U19

Publikováno: 16. 12. 2014 | Autor: Honza Pospíšil | Kategorie: U19

Vydařený víkend ligy U19

Ligoví Junioři Sokola Žižkov o uplynulém víkendu zakončili první polovinu sezony a hrací část roku 2014 dvojičkou s Jindřichovým Hradcem. Pokud chtěli Žižkováci pomýšlet na boj o postupové příčky do playoff, nutně potřebovali nad Lions dvakrát zvítězit. Jenže dvě výhry ve dvou dnech, to byl úkol, který se zatím juniorům v téhle sezoně nepodařilo splnit.

Lions Jindřichův Hradec – Sokol Žižkov 57:76 (18:18, 28:42, 45:55)

Nejlepší střelci Žižkov: Hubáček Jakub 19, Vopinka 11, Šimánek 9, Bílý a Renc 8, Vopršál 7, Hubáček Jan a Tax 6, Barták 2. Fauly: 27:18. Trestné hody: 17/9 – 25/15. Trojky: 4:5.

V sobotním zápase jakoby se oba týmy v první čtvrtině rozkoukávaly a čekaly, který udeří jako první. Byli to hosté, kteří střelbou ze střední vzdálenosti a rychlými protiútoky změnili šestibodovou ztrátu v polovině druhého období na svůj čtrnáctibodový náskok. Všichni však ví, že takový náskok v poločase je téměř to nejhorší, co se může stát, protože vás to lehce uchlácholí. Očekávaný nápor domácích sice ve druhé půli přišel, ale v důležitých chvílích přišly problémy s fauly opor Lions a v závěru už Jindřichovu Hradci došly síly. Žižkováci mohli v závěru protočit sestavu a těšit se na nedělní duel na domácí palubovce. Pro hráče byla jenom škoda, že se duel odehrál v „tréninkové“ hale Lions a kluci nemohli okusit, jaké je to vyběhnout na palubovku Kooperativa NBL.

Sokol Žižkov – Lions Jindřichův Hradec 92:70 (30:18, 53:32, 70:52)

Nejlepší střelci Žižkov: Bílý a Šimánek po 16, Renc 15, Hubáček Jakub 13, Hubáček Jan 7, Vopinka a Vopršál 6, Kidun 4, Sejrani 3, Barták, Ptáček a Tax po 2. Fauly: 19:19. Trestné hody: 27/16 – 21/12. Trojky: 6:6.

Po sobotních výhrách mají často Žižkováci problém zapnout i do nedělního zápasu, ale tentokrát to vůbec nebyl problém. V první čtvrtině předvedli ostrostřelbu s úspěšností, kterou neměli snad v žádném utkání sezony. Dařilo se i z dálky, když k úvodnímu náporu zavelel svými trojkami Šimánek a už po první čtvrtině měli domácí dvouciferný náskok. Ani v druhé čtvrtině se výkon v ofenzívě moc nezhoršil a oslabené Lions držel od debaklu svým střeleckým výkonem Honza Šebek. Druhá půle se odehrála už v klidnějším tempu prakticky bez obran na obou stranách a domácí tak mohli oslavit cennou výhru v poklidu. Za zmínku stojí individuální výkon hostujícího Šebka, jenž s 36 body nastřílel víc než polovinu bodů svého celku.

Velmi dobré výkony předvedli všichni hráči, kteří vyběhli o víkendu na palubovku a vítězství tak bylo hlavně týmovým počinem. Žižkováci konečně vyhráli dvakrát za sebou a vylepšili své postavení v tabulce. V tuto chvíli jsou s bilancí 6 výher a 6 porážek na šestém místě tabulky a dělí se o ni béčkovými týmy Nymburka a Sparty.

V rámci zhodnocení výkonů družstva po polovině sezóny trenéři ocenili především poslední 4 utkání, kdy už se herní projev blíží družstvu, které si dalo před začátkem sezóny za cíl dostat se do ligového playoff. Pokud bude každý hráč plnit svou roli v týmu a budeme hrát nesobecky, budeme schopni se měřit s družstvy v čele tabulky a určitě našich cílů dosáhneme.

Komentář trenéra soupeřů pana Forejta naleznete na adrese http://www.bkjh.cz/… a článek o víkendových utkáních na http://basketbal.cz/…avahali.html